28 Dec 23:22 avatar

Дозвіл на тимчасове проживання та роботу в Польші. Питання та відповіді від воєводи в Познані

 1. Які найбільш поширені помилки в заявах на отримання дозволу на тимчасове проживання та на роботу (а також в інших доданих документах)? Що робити, щоб їх уникнути?

  • невиконання / або неправильний вибір інформації про судимість у заяві (п. 6 пункту VIII заяви);
  • відсутність підпису однієї зі сторін (або обох сторін) щодо поданих договорів оренди або трудових договорів;
  • відсутність розбірливого підпису особи, уповноваженої представляти суб'єкт, який доручає роботу згідно з додатком № 1;
  • не зазначено в Додатку 1 однозначне число робочих годин на тиждень у випадку замовлених контрактів; при зазначенні погодинної ставки без зазначення кількості годин, відпрацьованих іноземцем, ми не можемо визначити, чи відповідає його дохід соціальному критерію;
  • невиконання роботодавцем інформації про судимість, що міститься на сторінці 4 у Додатку № 1, тобто пункти 1-7;
  • заяву роботодавця про забезпечення місця проживання іноземця з поданням договору оренди між роботодавцем і орендодавцем, в якому є відомості про відсутність суборенду в приміщення третім особам;
  • відсутність вказування адреси та періоду проживання в заявах про проживання або вказівок у заяві, якому надається місце проживання;
  • подання копій документів, не підтверджених як відповідні оригіналу (копія не є документом);
  • надання копії інформації старости (необхідно подати оригінал документа); 
  • надання інформації державі, в якій зазначена роботодавцем винагорода визначена Повітом на рівні нижче середнього або відсутність згоди роботодавця на прямих осіб, зареєстрованих у ПНП — що є підставою для відмови у дозволі на тимчасове проживання та роботу;
  • подання заяв на неправильні форми (наприклад, на бланку заявки на видачу візи) або без форми (наприклад, лише Додаток № 1 до заяви).

   Що робити, щоб їх уникнути?

 • заповнювати заявку скрупульозно і повільно — питання в заявці перекладаються на три мови, якщо сумніваєтеся, отримати мовну допомогу;
 • пам'ятайте, що не хочете приховувати інформацію, заява подається під кримінальну відповідальність — якщо ви покарані, будь ласка, вкажіть правильну відповідь;
 • переконайтеся, що ваш роботодавець скрупульозно заповнює всі сторінки додатка 1 до заяви;
 • зразок декларації про проживання можна знайти на нашому сайті — він містить всю інформацію, яка повинна входити до неї, тобто, хто надає місце проживання, кому вона надана, на який період і за якою адресою;
 • якщо ви подаєте заяву роботодавцеві про надання Вам договору оренди, укладеного між роботодавцем і орендодавцем, переконайтеся, що він не включає пункт щодо відсутності можливості оренди приміщень третім особам;
 • подати документи на оригінал для перевірки. Якщо ви надсилаєте документи поштою, надішліть їх у оригіналі разом із запитом про повернення їх після нашого використання. Після закінчення розгляду ми надішлемо вам оригінали;
 •  пам'ятайте! Додаток 1 до заяви та інформація про старосте повинні бути включені до файлів вашого справи в оригіналі!
 1. Хтось сказав мені, що для отримання картки проживання ви повинні подати заяву на видачу / заміну картки проживання. Це правильна форма?

  • Ні. Якщо ви хочете отримати карту проживання, ви повинні подати заяву на тимчасове проживання. Ви розміщуєте заявку на заміну картки проживання, коли змінилися дані на карті, яку ви зараз перебуваєте. Якщо у Вас є картка тимчасового проживання, термін дії якої закінчується, а Ви бажаєте залишитися в Польщі, зверніться за тимчасовим дозволом на проживання. 
 2.  У чому різниця між дозволом на роботу типу А і єдиним дозволом на проживання та роботу?

  • Дозвіл на роботу типу А дає право на легальну роботу в Польщі, за умови, що іноземець має дійсну візу. Роботодавець подає заяву на отримання дозволу на роботу.
  • Єдиний дозвіл на тимчасове проживання та роботу дає право як перебувати в Польщі, так і працювати на умовах, зазначених у ньому. У цьому випадку заявка подається іноземцем.
 3. Я подав заяву на отримання єдиного дозволу на перебування і роботу, у моєму паспорті є штамп. Я раніше не мав карти про проживання. Чи можу я працювати?

  • Ви можете працювати, якщо у вас є документ, який дає вам право працювати в Польщі, наприклад, у вас є чинна заява про доручення або дозвіл на роботу.
 4. Якщо я подав заяву на тимчасове перебування, і в той день, коли я був поданий, я мав дійсну заяву про доручення мені завершеної роботи, і я все ще чекаю рішення — чи можу я працювати? Чи можу я зареєструвати нову заяву?

  • ЯКЩО У ВАС Є СТАРА ДЕКЛАРАЦІЯ. ДЕКЛАРАЦІЯ ЗАМОВЛЕННЯ РОБОЧОЇ ОБЛАСТІ (видана до 31.12.2017) 
   Ви не можете працювати без дійсного дозволу. Декларація про намір виконати роботу дійсна не більше 6 місяців протягом наступних 12 місяців. Нова декларація може бути зареєстрована вашим роботодавцем, лише якщо ви не використали максимальний термін, на який вам було доручено працювати.
  • ЯКЩО ВИ Є НОВИЙ ЗАЯВА TJ. ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ПОВЕРХНЮ РОБОТИ 
   Якщо ваш роботодавець зареєстрував доручення на роботу (новий тип декларації від 01.01.2018), він діє в день подання заяви про тимчасове проживання та роботу, після закінчення терміну дії цієї заяви, чекаючи рішення На єдиному дозволі на тимчасове проживання та роботу можна продовжувати працювати легально.
 5. Якщо я хочу отримати карту проживання у зв'язку з працевлаштуванням у нового роботодавця, чи потрібно чекати скасування попереднього дозволу / картки?

  • Вам не доведеться чекати скасування попередньої картки, подавати нову заяву на тимчасове проживання та працювати якомога швидше. Пам'ятайте, однак, що ви не можете працювати для нового роботодавця без дійсного дозволу! (якщо ви не маєте іншої назви, що дає вам право працювати на нового роботодавця — наприклад, зареєстровану декларацію про працевлаштування, дозвіл на роботу).
 6. Який вид страхування необхідно показати при подачі заяви на отримання дозволу на проживання та роботу?

  • Медичне страхування, яке дозволить вам скористатися медичною та стаціонарною медичною допомогою (ви можете скористатися як послугами лікаря в клініці, так і лікарняного лікування) або страховим полісом, що підтвердить покриття витрат на лікування.
  • Якщо Ви працюєте за контрактом про працевлаштування або трудовим договором, окремий додатковий документ страхування більше не вимагатиметься від Вас. Якщо Ви виконуєте контракт на конкретну роботу, Вам необхідно подати додатковий документ, що підтверджує Вашу страхування. 
 7. Моя заява розглядається воєводством Великопольська, але я переїжджаю до іншої провінції — що мені робити? Чи потрібно подавати нову заявку?

  • Вам не потрібно подавати нову заявку. Все, що вам потрібно зробити, це повідомити нам про свою зміну місцезнаходження та вказати поточну адресу. Ваша заявка буде надіслана губернатору у ваше місце проживання, і ваше провадження буде продовжено.
 8. Мій співробітник закінчує дію картки про проживання. Вже подано нову заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання та роботу. Чи може іноземець легально працювати / перебувати в Польщі / їхати до своєї країни і повертатися до Польщі «на штампі»?

  • Якщо іноземець продовжує працювати з тим самим роботодавцем, на тих самих умовах, що вказані у дозволі, він може працювати легально під час процедури.
  • Коли робота буде виконуватися для іншого роботодавця або за інших умов, ніж зазначені в дозволі, іноземець не зможе легально виконувати роботу (якщо він не має іншого документа, який дає йому право працювати в Польщі — наприклад, зареєстрована декларація про працевлаштування, дозвіл на роботу) ,
  • Штамп у паспорті не дає вам права переходити кордон. За допомогою штампу, що підтверджує подання заявки, ви можете залишити Польщу до країни, громадянство якої ви маєте, якщо вона межує з Польщею або маєте пряме сполучення з Польщею до країни походження. Однак, щоб знову в'їхати до Польщі, вам необхідно отримати візу в консульстві ( www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polskie_placowki/placowki ), або отримати дозвіл на приїзд до Польщі у безвізовому режимі.
 9. Іноземець працює в агентстві з працевлаштування і має картку тимчасового проживання. Чи може працедавець безпосередньо найняти іноземця? Чи продовжуватиметься дію картки про проживання?

  • Якщо ви маєте намір безпосередньо працювати за вказаним у рішенні роботодавцем користувача, ви повинні отримати новий дозвіл на тимчасове проживання та роботу (подати нову заяву на авторизацію), і протягом 15 днів після зміни роботодавця повідомити воєвода, який дав вам дозвіл.
 10. Після подання заяви на отримання єдиного дозволу на тимчасове проживання та роботу я втратив роботу, ще не отримав рішення — що я повинен зробити, щоб моя заява ще розглядалася?

  • Повідомте нас про це і надішліть свою поточну поштову адресу — вам буде запропоновано надати документи, що підтверджують вашу мету проживання на території Польщі. Якщо ви все ще хочете, щоб заява була розглянута на підставі роботи, подайте новий додаток № 1, у разі зміни місця проживання — документ, що підтверджує нове місце проживання, та інформацію про стан або документи, що підтверджують звільнення від цього зобов'язання.
  • Якщо ви хочете, щоб заявка розглядалася на підставі інших обставин (іншої мети перебування), ви повинні подати заяву про зміну мети вашого перебування — тоді вам буде запропоновано заповнити необхідні документи.
  • Для заявок, поданих до 12/02/2018, необхідно також заповнити контракт, за яким ви будете працювати.
 11. Чи потрібно мати контракт на працевлаштування при оформленні єдиного дозволу на тимчасове проживання та роботу, чи це мандатний договір?

  • Якщо ви подали заяву після 11/02/2018, ви не повинні подавати трудовий договір або цивільно-правовий договір для прийняття рішення. Якщо виникають обставини, які потребують роз'яснення, то вас можуть попросити пред'явити обов'язковий трудовий договір. Пам'ятайте, однак, що Додаток 1 повинен бути ретельно заповнений Вашим роботодавцем, оскільки у рішенні будуть вказані умови, що містяться в ньому.
  • Якщо ви працюєте на основі трудового договору, роботодавець у додатку № 1 до заявки повинен вказувати ваш мінімальний місячний оклад (наприклад, 2100 злотих на місяць), а якщо ви працюєте на підставі цивільно-правового договору з певною погодинною ставкою, платникові слід вказати ставку. наприклад, 15,00 зл. / год. і вказати мінімальну кількість робочих годин на місяць (наприклад, 160 год / місяць), щоб підтвердити, що у вас є регулярні і регулярні доходи для проживання в Польщі.
  • Пам'ятайте, що ви повинні мати 701 PLN чистий щомісячно, якщо ви перебуваєте тільки в Польщі, але якщо ви з сім'єю, кожен з її членів повинен мати 528 злотих нетто.
 12. Що означає запис роботодавця користувача в додатку 1 до програми? Коли потрібно заповнити поле?

  • Поле роботодавця користувача в додатку має бути доповнено у випадку, коли роботодавець є Агентством по роботі, яке спрямовує працівника на роботу до іншого суб'єкта, який призначає та контролює виконані завдання, а трудове законодавство застосовуватиме положення Закону про найм тимчасових працівників.
 13. Чи є роботодавець користувачем таким же, як і місце роботи?

  • Ні. Роботодавець / уповноважений користувач — це суб'єкт, який призначає завдання та контролює роботу працівника, якому було направлено тимчасову роботу Агентством з працевлаштування. Вказівка місця роботи не означає встановлення тимчасових трудових відносин.
 14. Іноземець працює в Польщі. Чи може він подати заяву на отримання єдиного дозволу на тимчасове проживання та роботу?

  • Іноземець, який керує бізнесом, не може подати заяву на отримання єдиного дозволу на тимчасове проживання та роботу — таке провадження не буде розпочато. У цій ситуації ви повинні подати заяву на проживання через ваше підприємство (навіть якщо ви володієте акціями компанії, створеної в Польщі, і не маєте в ній жодної функції). 
 15. Якщо я є партнером товариства з обмеженою відповідальністю і я є головою правління — чи можу я подати заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання і працювати в іншій компанії, наприклад, кухареві, чи повинен я звертатися за тимчасовим дозволом на проживання у комерційних цілях? ? 

  • Якщо у вас є акції в компанії, ви перебуваєте на борту, звертайтеся за тимчасовим дозволом на проживання у комерційних цілях. Якщо ви володієте акціями та працюєте в компанії, що знаходиться в іншій позиції, наприклад, кухарі, вам також доведеться отримати окремий дозвіл на виконання роботи на цій посаді. Якщо ви будете подавати заяву на отримання єдиного дозволу на тимчасове проживання і працювати в такій ситуації, то провадження не буде розпочато.
 16. Чому неможливо отримати дозвіл на тимчасове проживання та роботу, будучи партнером в іншій компанії?

  • Якщо ви подаєте заяву на тимчасове проживання та роботу, одночасно будучи партнером компанії, провадження у справі про тимчасове проживання та роботу не буде розпочато. Однак, якщо інформація, що ви володієте акціями компанії, буде розкрита після її ініціювання, провадження буде припинено. 
 17. Розглядається моя заявка. Чи може роботодавець бути поінформований про стан моєї справи? Якщо ні, то що мені робити, щоб отримати інформацію про свою справу?

  • Якщо ви подали заяву після 11/02/2018, ви є єдиною стороною у провадженні.
  • Якщо ви хочете, щоб роботодавець отримав інформацію про вашу справу, ви повинні призначити його своїм представником. Достатньо, щоб ви подали довіреність для роботодавця, щоб він представляв вашу особу перед воєводою разом з гербовим збором за довіреність. Тоді вся ваша кореспонденція та інформація, пов'язана з вашою справою, буде отримана роботодавцем.
 18. Який документ буде достатнім для підтвердження того, що я маю житло в Польщі? Чи існують конструкції для таких документів?

  • Щоб підтвердити своє місце проживання в Польщі, ви можете подати: договір про оренду квартири, зареєстрований сертифікат, декларацію від вашого роботодавця, якщо він або вона надає вам місце проживання, або заяву особи, уповноваженої на управління квартирою.
  • Типову заяву про розміщення можна знайти на нашому сайті.
  • Пам'ятайте, що всі документи повинні бути написані від руки і мають бути дійсними на дату прийняття рішення у справі.
  • Документи повинні вказувати адресу, на якій Ви будете проживати, і період, на який Ви маєте право перебувати за вказаною адресою. 
 19. Я звернувся за єдиним дозволом на проживання та роботу. Я хочу, щоб до мене приєдналася моя дружина і дитина. Чи повинен я подавати будь-які додаткові документи для отримання картки проживання?

  • Якщо ваша сім'я приєднається до вас на території Республіки Польща, ми перевіримо, чи є у вас достатньо коштів, щоб підтримати себе і свою сім'ю. У цьому випадку ваш дохід повинен становити щонайменше 528 PLN нетто для кожного члена сім'ї щомісяця.

0 комментариев

Вы можете оставлять комментарии.