28 Dec 22:03 avatar

Карта проживання в Польщі. Офіційні запитання та відповіді в Познані.

 1. Що робити, щоб отримати карту проживання?

  • Ми видаємо карту проживання після надання тимчасового дозволу на проживання, дозволу на постійне проживання, дозволу на проживання довгострокового резидента ЄС, дозволу на проживання з гуманітарних причин.
  • Для отримання картки проживання необхідно подати заявку на одне з вищезгаданих дозволів на проживання. Перш ніж надсилати заявку, переконайтеся, що ви маєте право на отримання запиту.
 2. Іноземець отримав рішення про надання єдиного дозволу на тимчасове проживання та роботу. Що робити, щоб отримати картку тимчасового проживання?

  • Ви повинні сплатити 50 PLN за друк картки та надати Управі дійсне підтвердження реєстрації, якщо картка повинна мати зареєстровану адресу, або прохання видати карту проживання без зареєстрованої адреси.
 3. Як довго я буду чекати, коли я отримаю карту проживання від рішення?

  • Роздруківка картки про проживання буде замовлена після здачі підтвердження оплати та реєстрації або декларації про друк картки без зареєстрованої адреси. Час очікування картки становить 3-4 тижні з моменту друку картки. Ви можете стежити за станом справи на нашому сайті.
 4. Де я можу забрати картку?

  • Картку можна отримати в офісі в Познані або в одній з 4 делегацій: Каліш, Лешно, Конін, Піла. Ви дізнаєтеся про місце, де ваша картка буде отримана, перевіряючи стан справ на нашому сайті www.poznan.uw.gov.pl/cudzoziemcy-stan/ .
 5. Я подав заяву в Лешно, чи можу я забрати картку в Познані? Що я повинен робити?

  • Так. При подачі заявки на отримання дозволу або під час розгляду подайте письмову заяву, де ви бажаєте забрати карту проживання (Познань, Каліш, Конін, Лешно або Піла). Інформація про місце отримання буде зазначена на сайті www.poznan.uw.gov.pl/cudzoziemcy-stan/ , статус справи: «карта проживання для збору в ...».
  • Якщо Ваша картка вже надрукована, і Ви хочете її забрати в іншому місці, ніж вказано на сайті, наприклад, в Лешно, а не в Познані, будь ласка, напишіть нам електронною поштою: so@poznan.uw. gov.pl, Поряд із проханням переслати карту до конкретного міста, введіть ваше ім'я, прізвище, громадянство та номер справи.
 6. Чи можна отримати карту проживання для мене wspmałżonek / pełnomocnik / pracaodawca /?

  • Ні, картка підібрана особисто. При отриманні картки проживання ваші відбитки пальців на картці перевіряються.
 7. Хто отримує карту проживання для дитини?

  • Батько або законний опікун дитини. При зборі картки (дитина старше 6 років) повинна бути присутня дитина, від якої був узятий відбиток на момент подачі заяви.
 8. Чи має бути присутнім неповнолітня дитина при зборі картки проживання?

  • Дитина, яка отримала відбитки пальців під час подачі заявки, повинна бути при отриманні картки (дитина старше 6 років).
 9. Необхідно, щоб адреса була на картці проживання?

  • Карта проживання може бути видана без зареєстрованої адреси. При подачі заявки / або після отримання рішення подайте письмову заяву про те, що ви просите картку без зареєстрованої адреси. Якщо ви бажаєте мати зареєстровану адресу на карті проживання, будь ласка, надайте підтвердження про реєстрацію на постійне місце проживання або тимчасове перебування, що триває більше 2 місяців.
 10. Якщо у мене немає номера PESEL, чи можна отримати картку?

  • Так. Для друку картки проживання не потрібно номер Pesel. Якщо у вас є номер PESEL, ви можете попросити його розмістити на карті проживання.
 11. Як я можу зробити свій номер PESEL на картці проживання?

  • Під час розгляду справи надайте Відомству сертифікат вашого номера PESEL.
 12. Я зараз не можу підняти картку — поки я не встигну підняти картку?

  • Картку можна отримати в будь-який час під час її дії. Пам'ятайте, що найшвидший прийом у ваших інтересах. Карта проживання під час її дії підтверджує вашу особу на території Республіки Польща і дає право разом з проїзним документом повторно перетинати кордон без отримання візи.
 13. Я вкрав / втратив карту проживання. Що робити?

  • Протягом 3 днів з моменту втрати / втрати документа, повідомте воєвода, який видав карту проживання (друк можна завантажити з нашого веб-сайту). Ви також повинні повідомити про крадіжку / втрату картки у найближчому відділенні поліції.
  • Для отримання нової картки подайте заяву на обмін / видачу картки проживання.
 14. Іноземець взяв карту проживання і через деякий час помітив помилку. Де повідомити про це, як подавати заявку, чи буде офіс видає нову картку і хто буде нести витрати на друк?

  • Про таку інформацію необхідно повідомляти в Офіс: особисто на інформаційному столі, по телефону через гарячу лінію або листом. Ви повинні описати, що таке помилка. Якщо помилка була зроблена Офісом, буде замовлена нова картка, за яку Ви не будете стягувати плату. 
  • Однак, якщо помилка в карті проживання виникла з вашої вини (наприклад, ви вказали неправильні дані в заявці), вам доведеться подати заяву на заміну картки про проживання та оплатити її заміну.
 15. Я маю карту проживання з гуманітарних причин, видану прикордонною службою протягом двох років. Чи можу я подати заяву на отримання іншої картки в Провінційному Офісі / чи можу я подати заяву на заміну картки в Провінційному бюро. Яке тіло має рацію?

  • Заява про видачу іншої / заміни картки про проживання подається комендатору підрозділу прикордонної служби або комендатові посади прикордонної служби, компетентному за місцем вашого перебування.
 16. У мене новий паспорт. Чи потрібно обміняти карту проживання?

  • Ні, якщо дані на паспорті не були змінені на картці проживання, наприклад, прізвище. Якщо у вас є новий паспорт з новою назвою, подайте заяву на заміну картки проживання.
 17. Я маю карту проживання без зареєстрованої адреси / з зареєстрованою адресою. Я змінив місце проживання на території Польщі. Чи повинен я повідомити про це воєводське відомство?

  • Так, якщо у Вас є карта проживання з зареєстрованою адресою — подайте заяву на заміну картки через зміну даних, що містяться в існуючій картці проживання, тобто адресу. Заява про заміну місця проживання повинна бути подана протягом 14 днів з моменту зміни адреси проживання або інших введених у ній даних.
  • Якщо у Вас є карта проживання без адреси, зміна місця проживання не змінює даних, що містяться в ній, тому не потрібно змінювати його.
 18. Маю карту проживання з анотацією «доступ до ринку праці». Чи означає це, що я можу змінити роботодавців?

  • Якщо у Вас є дозвіл на тимчасове проживання для виконання роботи, тобто у прийнятому рішенні роботодавця, «доступ до ринку праці» є результатом отриманого дозволу, тобто ви можете працювати на законних підставах тільки з роботодавцем, зазначеним у дозволі / рішенні та на умовах, зазначених у цьому. «Доступ до ринку праці» в даному випадку означає можливість легального працевлаштування — відповідно до вашого дозволу, і не означає, що протягом терміну дії картки проживання у вас є вільний і необмежений доступ до ринку праці. Якщо ви хочете взятися за роботу в іншого роботодавця, ви повинні подати нову заяву на тимчасове проживання та дозвіл на роботу.
  • Анотація «доступ до ринку праці» також буде включена до картки проживання, якщо Вам надано дозвіл на тимчасове проживання через обставини, відмінні від роботи, а положення передбачають, що ви можете працювати без дозволу, наприклад: якщо ви студент денної форми навчання або навчання Доктор філософії, дружина громадянина Польщі, ви перебуваєте в Польщі для того, щоб з'єднатися зі своєю сім'єю, а також якщо у вас є дозвіл на постійне проживання або довгостроковий резидент ЄС. Ці іноземці не охоплені зобов'язанням мати дозвіл на роботу, вони можуть вільно змінювати свого роботодавця.
 19. Чи можу я найняти іноземця, який має карту проживання з анотацією «доступ до ринку праці»

  • Ні. Розміщення цієї анотації на картці проживання не означає, що іноземець має повний доступ до ринку праці Польщі, оскільки, наприклад, він може бути обмежений конкретним роботодавцем і посадою, якщо іноземець має дозвіл на тимчасове проживання та роботу. Необхідно перевірити, який вид дозволу на перебування має іноземець, наприклад, постійне місце проживання, тимчасове проживання через навчання тощо, а потім перевірити, чи дає цей вид дозволу іноземцю можливість працювати без дозволу (Закон від 20 квітня 2004 року про заохочення праці та інститутів ринку праці). Якщо вид дозволу на проживання, що перебуває у іноземця, не дає права працювати без дозволу, запис «доступ на ринок праці» у картці про проживання означає обмеження цього доступу певному роботодавцю, тобто.
 20. Якщо у мене є польська карта проживання, чи можу я подорожувати — як довго, де?

  • Якщо у вас є польська карта проживання, ви можете подорожувати без візи на територію інших держав-членів Шенгенської зони на період, що не перевищує 90 днів протягом кожного 180-денного періоду. Під час поїздки в Шенгенську зону, ви завжди повинні мати дійсну карту проживання, дійсний паспорт і свідоцтво про медичне страхування.
  • УВАГА! До країн Шенгену належать: Австрія, Бельгія, Данія, Фінляндія, Франція, Греція, Іспанія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Португалія, Швеція, Італія, Естонія, Литва, Латвія, Мальта, Польща, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, а також Швейцарія, Ліхтенштейн, Норвегія та Ісландія (останні 4 країни є країнами, що не входять до ЄС).
  • Примітка: Великобританія, Ірландія, Кіпр, Болгарія, Румунія та Хорватія є країнами-членами ЄС, які не належать до Шенгенської зони.
 21. Чи можу я поїхати до Англії з моєю польською карткою проживання?

  • Карта проживання, видана Польщею, не дає Вам права в'їжджати в країни, що не входять до Шенгенської зони. Сполучене Королівство не належить до країн Шенгенської зони, тому польська карта проживання не дозволяє в'їзд на територію Великобританії. Для того, щоб увійти до Великобританії, ви повинні отримати британську візу заздалегідь — зверніться до британського посольства у Варшаві.
 22. Чи можу я працювати в іншій країні ЄС за карткою проживання, отриманою в Польщі?

  • Ні. За допомогою картки проживання, отриманої в Польщі, ви можете подорожувати в іншу зону Шенгену для туристичних або відвідувальних цілей і лише протягом 90 днів протягом 180 днів. Детальні правила щодо перевірки працевлаштування в країні, до якої ви збираєтеся поїхати — наприклад, зверніться до консульства / посольства цієї країни.

0 комментариев

Вы можете оставлять комментарии.