3 Jan 14:56 avatar

Запрошення на роботу в Польщу, Як зробити і чи варто купити запрошення на роботу ?

Купити запрошення на роботу в Польшу? Чи не купувати і зробити його самостійно ?

Не секрет що для того щоб поїхати на роботу до Польші вам потрібно запрошення від вашого роботодавця, який вас запрошуе на роботу. Оформлення документів в Польшу. Запрошення виза карта побиту: Документи які потрібні в Польші. Для проживання, роботи, навчання, виїзду, лікування, бізнесу і тд...: Запрошення на роботу в Польщу, Як зробити і чи варто купити запрошення на роботу ?Але потрібно завжди памятати про те що є такі фірми які роблять документи зараді грошей. І коли ві будете на кордоні вам можуть відмовити у вїзді, або депортувати із країни при перевірці ваших документів.

Аби дістатися на роботу в Польщу, потрібно заплатити великі гроші приблизно від 100 до 350 евро за послуги фірми яка надає роботу за кордоном. Тіж фірми які заробляють на вас кошти тримають у секреті те що, насправді розпочати кар'єру в Польщі можна майже безкоштовно! А запрошення можно зробити самому без посередників.

Щоб отримати робочу візу у Польщу, від роботодавця необхідно отримати запрошення (oświadczenie).

І це перше, за що з Тебе будуть намагатися стягнути гроші нелегальні посередники.Легальним посередникам для їх роботи потрібна ліцензія від держави на надання таких послуг. багато фірм просто не мають її, і надають вам ІНОРМАЦІЙНО КОНСУЛЬТАТИВНІ ПОСЛУГИ за які беруть кошти. Також за такими фірмами ховаються часто шахраї, які просто беруть гроші та не виконують своїх обовязків. Скарги в поліцю вам не допоможуть, так як в договорі все будет прописанно ДЛЯ них вірно.

Я особисто диву даюсь, як українці можуть купувати за великі гроші документ, на якому чорним по білому написано, що він є БЕЗКОШТОВНИМ.

За піврічне запрошення посередники беруть близько 100-200 злотих це приблизно 700-1400грн. Так, за безкоштоний документ.

Кому можуть відмовити в запрошені?

Відмову можливо отримати у випадках, коли подана заява на отримання дозволу на роботу в Польщі для іноземця (українця) не має нічого спільного із бажанням роботодавця реально працевлаштувати його, або є підозра, що працівник бажає використати дозвіл в інших цілях, аніж праця на вказаного роботодавця. Планується запровадити також оплату за реєстрацію заяви про отримання дозволу на працевлаштування іноземця. Коштуватиме це польському роботодавцю 30 злотих.

Чому не варто купувати запрошення?

 • Відмова в оформленні візи. Так, якщо Твій роботодавець внесений до спеціального чорного списку (бо, наприклад, був помічений за торгівлею запрошеннями), то Ти отримаєш відмову у видачі візи. Це не дуже добре повпливає на Твої подальші спроби отримати візу. Будь готовий, що після відмови Тебе будуть більш ретельно перевіряти.
 • Кордон Навіть якщо ти отримаєш візу, то можеш очікувати на пригоди на кордоні. Польські прикордонники будуть задавати Тобі питання про ціль подорожі, місто виконання праці, вид праці і т.д. Якщо те, що Ти скажеш не буде співпадати з інформацією на запрошенні, або фактичною діяльністю роботодавця (її можна перевірити у спеціальній базі KRS — ось, наприклад, фірми в базі: www.krs-online.com.pl/), то доведеться повертатись додому прямо з кордону.
 • Також існує практика, коли працівники прикордонної служби телефонують до Твого «роботодавця», аби пересвідчитись, чи насправді Ти працюватимеш у нього. Зазвичай роботодавці, що продають запрошення нелегально, уникають проблем і або вказують в запрошенні несправжній номер телефону, або просто не беруть трубку. В цьому разі Ти також повертаєшся додому.
 • Поліція та внутрішні прикордонні служби Якщо ти фактично не працюватимеш у роботодавця, що вказаний у запрошенні, будь-які контакти з поліцією, або прикордонною службою можуть закінчитись депортацією за забороною в'їзду на територію Польщі щонайменше на 6 місяців.

Навіщо ризикувати, і тим більше платити додаткові гроші, якщо можна уникнути проблем і зекономити?

Як це зробити? Перш за все, варто не полінуватися та самому спробувати пошукати роботу, ще перебуваючи в Україні. Як не дивно, на популярних порталах з вакансіями, польські роботодавці також публікують оголошення українською мовою.

Також не варто обходити стороною агенції з працевлаштування. Однак, пам'ятай, що варто перевірити, чи дана агенція має ліцензію на ведення діяльності з посередництва праці. Також раджу звертатись до агенцій, що зареєстровані та ведуть свою діяльність на території Польщі. Вони підпорядковують законодавству Європейського Союзу, а отже, є набагато більше шансів, що Твоє працевлаштування дійсно буде легальним.Оформлення документів в Польшу. Запрошення виза карта побиту: Документи які потрібні в Польші. Для проживання, роботи, навчання, виїзду, лікування, бізнесу і тд...: Запрошення на роботу в Польщу, Як зробити і чи варто купити запрошення на роботу ?

Якщо вам вдалось знайти роботодавця, або агенцію, з якою співпрацюватимеш, вони зобов'язані оформити запрошення для Тебе в Управлінні Праці. У запрошенні вказується фірма, де ти працюватимеш, Твоя посада, заробітня плата та місце виконання праці. Після отримання запрошення обов'язково перевірте, чи інформація, яку ВАМ надав роботодавець відповідає інформації у запрошенні. Від цього залежить легальність Вашого працевлаштування.

Залишились запитання? Пишіть нам в коментарях :)

Агенції з працевлаштування є найбільш популярним способом пошуку роботи за кордоном.

Робимо наголос на те, що співпрацювати варто лише з легальними агенціями які вже працють не один рік. Не співпрацюйте з агенцією якщо там працює всього одна особа, а сам офі знаходится в центрі міста. Скоріш завсе нічого хорошого ви там не знайдете так як всі їхні затрати потрібно окупити за чійсь рахунок. 

Як відрізнити шахраїв від сертифікованої агенції?

Перш за все, пам'ятай, що легальні агенції ніколи не беруть оплату за свої послуги з кандидата на роботу. Таким агенціям за пошук персоналу платять безпосередні роботодавці. Також ти маєш право попросити працівників агенції про представлення сертифікату, що підтверджує легальність діяльності агенції праці. В якості прикладу такого документу покажемо Вам наш сертифікат. Оформлення документів в Польшу. Запрошення виза карта побиту: Документи які потрібні в Польші. Для проживання, роботи, навчання, виїзду, лікування, бізнесу і тд...: Запрошення на роботу в Польщу, Як зробити і чи варто купити запрошення на роботу ?

У разі, якщо ти знаходишся в Україні та не маєш актуальної візи, агенція праці без проблем зробить для тебе безкоштовне запрошення.

Пам'ятай: Агенції праці не мають права брати з Тебе оплату за пошук роботи в Польщі ні до Твого приїду, ні після.

Уся процедура працевлаштування та вирішення формальностей, що із цим пов'язані, є абсолютно безкоштовними. Польські портали із вакансіями Якщо Ти знаєш польську мову щонайменше на комунікативному рівні, Ти можеш самостійно шукати працю на польських порталах.

Проте, будь уважним та звертай увагу на наступну інформацію в оголошеннях:

 • — Який тип умови роботодавець планує з Тобою підписати (umowa o prace/zlecenia/dzieło);
 • — Чи достатньо детально описані Твої посадові обов'язки;
 • — Чи дана вакансія є пропозицією тимчасового чи постійного працевлаштування;
 • — Чи вказана назва фірми, що працевлаштовує.

Обов'язково перевіряй дані фірми, до якої плануєш працевлаштовуватись у базах REGON (www.stat.gov.pl/regon/) та KRS (www.krs-online.com.pl)

Найпопулярніші портали для пошуку праці у Польщі є наступні портали:

 • pracuj.pl,
 • infopraca.pl,
 • gumtree.pl,
 • olx.pl
 • Біржі праці по регіонах країни.

Соціальні мережі Це один із найпопулярніших, але в той же час — найнебезпечніших джерел пошуку праці. Не варто звертатися за оголошеннями, що розміщені звичайними користувачами — зазвичай такі оголошення розміщують шахраї. Такі особи часто вказують вартість вакансії в самому оголошенні, що є порушенням польського права (з чого можна зробити висновок, що дані особи жодним чином не співпрацюють з польськими роботодавцями).

У соціальних мережах ти можеш знайти офіційні сторінки легальних агенцій праці, що пропонують законне працевлаштування у Польщі. Громадські організації У Польщі існує безліч громадських організацій, що надають юридичну підтримку, допомагають розібратися у формальностях, що стосуються легального працевлаштування та легалізації перебування. Інколи волонтери цих організацій також допомагають у пошуку праці.

Проте, варто пам'ятати, що громадські організації не можуть гарантувати Тобі працевлаштування та не мають повноважень для оформлення дозволів на роботу, чи запрошень. Пам'ятай, що лише легальна праця гарантує Тобі безкоштовне медичне обслуговування, гарантію виплати заробітньої плати та професійних розвиток.

З яких джерел Ти користуєшся при пошуку праці? Поділись своїм досвідом в коментарях! Бажаємо успіхів у пошуку роботи!

З 1 січня 2018 року посилиться контроль за працевлаштуванням.

А саме Вірменії, Грузії, України, Білорусі, Молдови та Росії.

Законопроект має адаптувати національне законодавство Польщі до директиви ЄС щодо умов в'їзду та проживання громадян третіх країн (не країн-членів ЄС) для працевлаштування на сезонну роботу.

То що ж змінюється? З 1 січня 2018 року заяви роботодавців замінять на дозволи, що видаватимуть бюро праці. Їх видаватимуть автоматично, але завдяки реєстрації вірогідність документу буде простіше перевірити. До 1 січня громадяни шести європейських країн ще можуть короткотерміново (максимум на шість місяців на рік) працевлаштовуватись у Польщі за спрощеною процедурою.

Для цього роботодавець має зареєструвати свій намір взяти на роботу іноземця у повітовому управлінні праці (процедура безкоштовна) та надати працівнику запрошення на роботу в Польщу. Видача запрошення на рік — пріоритет воєводи.

Такий документ був потрібний лише для виготовлення польської національної візи, що дозволяла працювати українцям у Польщі більше, аніж 180 днів на рік.

З прийняттям змін до закону, усі іноземці, що приїжджатимуть до Польщі на сезонну чи короткотермінову роботу, в обов’язковому порядку матимуть отримати дозвіл на роботу.

Таких дозволів буде два типи:

 1. дозвіл на сезонну роботу в Польщі (дає право працювати на території Польщі протягом 9 місяців);
 2. дозвіл на короткотермінову роботу в Польщі (дає право працювати на території Польщі протягом 6 місяців). 

Очікування забиратиме не 6 тижнів, а значно менше часу. І на підставі цього документу іноземець зможе виконувати сезонну роботу протягом 9 місяців у календарному році. Варто додати, що з 1 січня усі освідчення стануть платними. Наприклад, дозвіл на короткотермінову роботу в Польщі (180 днів) вартуватиме 30 злотих.

Чи можуть Українці працювати по без візу?

Міхал Абрамський: Громадяни України, як і всі інші іноземці, аби мати змогу легально працювати в Польщі, повинні мати необхідні документи. Це дозвіл на працю. У випадку громадян шістьох країн це може бути декларація польського роботодавця про намір працевлаштувати іноземця. — Які це країни? М. А.: Це такі країни, як Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія та Україна. Громадяни цих шістьох країн можуть працювати за спрощеною процедурою, на підставі згаданої декларації.

До того ж працювати на цій підставі можна впродовж шести місяців на рік.

Дуже часто люди плутають безвізовий режим із можливістю приїхати до країни ЄС на роботу.

Про працевлаштування громадян України в умовах безвізу ведучі радіопрограми поспілкувалися із першим секретарем консульського відділу Посольства України в Польщі Дмитром Горбанем і віце-президентом фірми, яка займається посередництвом у працевлаштуванні іноземців у Польщі, «SAS Logistic» Міхалом Абрамським, людиною, яка на практиці знає, як виглядає працевлаштування в Польщі.Оформлення документів в Польшу. Запрошення виза карта побиту: Документи які потрібні в Польші. Для проживання, роботи, навчання, виїзду, лікування, бізнесу і тд...: Запрошення на роботу в Польщу, Як зробити і чи варто купити запрошення на роботу ?

— Чим закінчуються такі спроби? Д. Г.: Такі спроби часто закінчуються проблемами з міграційними органами країни, до якої вони в’їхали. У Польщі законодавство досить сприятливе для працевлаштування українців. Тобто, як сказав Міхал Абрамський, дійсно можна в’їхати до країни в рамках безвізу і, маючи декларацію про намір доручити працю іноземцю та уклавши після цього цивільно-правову угоду або угоду про працю, можна працювати протягом терміну дії безвізового режиму, тобто протягом 90 днів.

— Якими є правила працевлаштування на підставі декларації про намір доручити працю іноземцю? М. А.: Щоби мати можливість легально працювати, громадянин України повинен мати дійсну робочу візу, але він теж може працювати у згаданому безвізовому режимі впродовж 90 днів – за умови, що він має від конкретного роботодавця, у якого хоче працювати, декларацію про намір працевлаштувати іноземця. Цю декларацію необхідно зареєструвати в районному відділі праці перед початком працевлаштування.

— Варто наголосити, що декларація про намір доручити працю іноземцю безкоштовна. Але дуже часто громадяни України платять різноманітним посередникам за цей документ. Прошу прокоментувати цю ситуацію, оскільки припускаю, що громадяни звертаються до консульства з такою проблемою. Д. Г.: Мені здається, що люди не вважають це проблемою. Насправді декларації дуже часто продають. Напевно, більшість громадян, котрі приїжджають працювати, хоча б раз купували таку декларацію з метою отримання подальшої робочої візи. На жаль, це призводить до того, що громадян України ошукують працедавці, котрі їх у результаті беруть на роботу. Адже декларацію видає одна фірма, а людина приїжджає до Польщі й починає шукати собі іншого працедавця.

— І це вже нелегально? Д. Г.: Це по-перше. А по-друге, це серйозна загроза стати жертвою торгівлі людьми чи сучасного рабства, коли людину змушують працювати й не виплачують заробітну плату. Деякі громадяни вважають, що ця декларація вже є договором про роботу. Але насправді це не так, і для того, щоб в майбутньому можна було відстояти свої права, в обов’язковому порядку необхідно мати цивільно-правову угоду або угоду про працю.

— Декларація про намір працевлаштувати іноземця – це найпопулярніша процедура працевлаштування громадян України серед польських роботодавців? М. А.: Так, це найпростіша процедура, вона не пов’язана з жодними додатковими витратами для роботодавця. Дозвіл на роботу платний, коштує 100 злотих, тобто близько 24 євро. Реєстрація декларації про намір працевлаштувати іноземця триває максимум сім днів. Натомість реєстрація дозволу на роботу вимагає часу. Якщо це перший дозвіл, потрібно зробити дослідження ринку праці під кутом можливості заспокоєння кадрових потреб польськими працівниками. І лише тоді, коли виявиться, що на конкретне робоче місце немає польського кандидата, починається процедура видачі дозволу на роботу іноземцю. Вона довготривала й вимагає фінансових витрат із боку роботодавця.

Категорія іноземців, яким для легального працевлаштування не потрібен дозвіл на працю. Це власники Карти поляка.

М. А.: Так, Карта поляка дає можливість легально працювати без необхідності мати дозвіл на роботу або декларацію про намір працевлаштувати іноземців. У цьому випадку потрібно мати національну польську візу. Можливим є також працевлаштування на період «безвізового руху», тобто до 90 днів. Але після завершення цього періоду потрібно подбати про національну візу, на підставі якої власники Карти поляка можуть продовжити працювати.

Официальные документы можно скачать тут!

Хто зможе їхати на сезонну роботу до Польщі?

На сезонну роботу до Польщі зможуть їхати всі охочі у яких е запрошеня або безвіз.

Ккількість працівників, необхідних для виконання сезонних робіт в Польщі, різко зростає у сезон (здебільшого весна-літо). Тому полякам і надалі буде дозволено брати на роботу іноземців

У разі отримання дозволу, працювати в Польщі іноземці зможуть протягом 8 місяців на рік у трьох чітко окреслених сферах.

 1. садівництво,
 2. сільське господарство
 3. туризм.

Таке обмеження допоможе звузити діапазон використання дозволів на сезонну роботу. А швидкому розгляду заявок і адміністративному розвантаженню сприятиме те, що дозволи на сезонну роботу в Польщі видаватимуться старостою. Отримати запрошення на роботу можливо на пряму.

Оформлення запрошення самостійно.

Існує два способи отримання документів на руки:

 1. контактування з роботодавцем безпосередньо
 2. довірити всі комунікації з польською фірмою посереднику.

В другому випадку треба платити послуги організації, яка буде представляти ваші інтереси та займатися перевіркою документів. Працюючи напряму, ви можете отримати запрошення на роботу в Польщу безкоштовно.

Отримавши запрошення Ви зобов’язані працювати не тільки в тій фірмі, яка вказана в документі, але і на тій же самій посаді. Саме тому перед тим, як взяти запрошення до Польщі на роботу, з’ясуйте всі подробиці вашої майбутньої трудової діяльності та посадові обов’язки.

Отримання запрошення безпосередньо від польського роботодавця

Для потенційного робітника дана процедура досить проста, оскільки основне навантаження по оформленню необхідного документу лежить на польській фірмі.

Після того, як ви звернулися та узгодили свою роботу, залишається тільки чекати поки документ буде оформлений і доставлений майбутньому співробітнику, тобто вам. Таким чином, отримання запрошення складаються з наступних етапів:

 • пошук роботодавця в Польщі;
 • переговори з роботодавцем про прийняття на роботу і отримання виклику;
 • відправка своїх паспортних даних та контактів;
 • звернення роботодавця в Urząd Pracy (Управління праці) що вас беруть на роботу;
 • відправлення готового документа Почтою вам до дому.
Робота через посередника

Для початку вам потрібно знайти посередника та прочитати про нього відгуки. Не рекомендуем шукати його серед оголошень в фейсбук чи інших соц мережах. в Основном такм обман та кидали на гроші.

Після підбору посередника, залишается про домовленість оплати та виконання ним своїх обовязків, краще за все працювати через гаранта який гарантуе виконання робіт.

0 комментариев

Вы можете оставлять комментарии.