26 Dec 22:30 avatar

Торгівля Українцями в Польщі, Для шахраїв люди це товар

В Євросоюзі найбільше українців потрапляють у трудове рабство в Польщі.Польша блог: торгівля людми в польші, шахраї в польші

Щороку тисячі людей страждають від рук шахраїв як вдома, так і за кордоном. За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ) Польщі до них надходять незліченну кількість звернень, серед них багато — від українців.

30 липня, відзначався Всесвітній день торгівлі людьми.

У цей день прийнято підвищувати обізнаність людей про становище жертв торгівлі людьми і захищати їх права. За даними Управління ООН третину всіх жертв торгівлі людьми — діти.

Від трудового рабства страждають також жінки і чоловіки різного віку. Міжнародної організації з міграції в Польщі інформує, що кількість постраждалих серед українців зростає.

Тільки в 2016 році до них надійшло на 56% більше заяв, ніж у попередні роки. Україна бере участь в програмі з протидії торгівлі людьми, а це значить, що підтримки можна очікувати не тільки з боку міжнародних організацій та фондів, а й з боку держави. Постраждалим надається вся необхідна фінансова і медична допомога як в Польщі, так і на батьківщині.

За останні три роки кількість жертв зросла втричі.

Міжнародна організація з міграції (МОМ), яка займається допомогою постраждалим, повідомляє, що лише в минулому році до них надійшло понад тисячу звернень від українців, і ця цифра виявилася на 56% більше, ніж в попередні роки. В Україні 2017 рік оголошено роком боротьби проти торгівлі людьми, а введення безвізового режиму має допомогти впоратися з цією проблемою більш ефективно.

Прикордонна служба щодня рапортує про зростаючу кількість громадян України, які перетнули кордон з ЄС, скориставшись біометричним паспортом. Саме цей документ, на думку фахівців МОМ, допоможе краще справлятися з наслідками і погрозами потужного тіньового бізнесу — торгівлі людьми. Масштаби лиха вражають: щорічний оборот нелегального трафіку робочої сили в світі, за даними ООН, перевищує 12 мільярдів доларів. Виходячи із серйозності проблеми і потенційних загроз, однією з умов лібералізації перетину кордону ЄС для українських громадян стала участь України в програмі з протидії торгівлі людьми.

Це означає, що проблемою займаються на рівні держави.

І людина, яка потрапила в скрутну ситуацію, зможе отримати допомогу не тільки приватних благодійних організацій, міжнародних фондів, а й держави. Жертвам подібних правопорушень на території ЄС, а також України, надається статус людини, яка постраждала від торгівлі людьми. Їм надається матеріальна, юридична, медична, а також іншу необхідну допомогу, хоча фахівці підкреслюють, що проблему краще запобігти, ніж усувати наслідки того, що сталося.
Існують різні види протиправної експлуатації, наприклад, сексуальна.

Українці найчастіше стають жертвами трудової.

Схема вербування стандартна: людям пропонують високу винагороду, наприклад, на будівництві, в сільському господарстві або виробництві. Як тільки нещасний виявляється в руках шахраїв, у нього відбирають документи, гроші. Обмежують свободу пересування, тиснуть психологічно, погрожують фізичною розправою. Примусові роботи, в кращому випадку, тривають кілька місяців, потім людини викидають на вулицю як відпрацьований і непотрібний матеріал.

У групі ризику торгівлі людьми — будь-яка людина, незалежно від віку чи статі.

Трапляються на гачок вербувальників дармової робочої сили різними шляхами: через оголошення про набір персоналу в інтернеті та пресі, через неформальні контакти і сумнівні знайомства, повіривши в розповіді інших людей — знайомих і не дуже — про золотом «Клондайку». При цьому в МОМ кажуть, що з кожним роком вимогливість українців до обіцяних зарплат падає, і люди опиняються в полоні не тільки власних ілюзій, а й реальному, за суми значно менші, ніж раніше.

Пильність і помірний скептицизм — ось складові розумного підходу до пошуку роботи за кордоном, підкреслюють фахівці. 

  • Зробити копії найважливіших паперів і карт, кілька з них залишити вдома рідним, а решта взяти з собою в поїздку і зберігати окремо від оригіналів.
  • Відмовлятися від пропозицій роботи, за якими не надається повна інформація: про місце і час роботи, про фірму-роботодавця, про оплату і способі легального працевлаштування (наприклад, форму трудового договору). 
  • Не зайвим буде подбати про безпечне і надійне місце проживання в країні прибуття, а також мати з собою контактну інформацію організацій, які можуть надати допомогу українцям за кордоном.
  • А ще рекомендують нікому не довіряти паспорт або інші документи, що засвідчують особу.

Джерело: Міжнародна благодійна організація «Карітас», MOM

0 комментариев

Вы можете оставлять комментарии.