26 Dec 23:56 avatar

Ринок праці в Германії, підводні камні для Українців. Євген Черняк, коментуе настрої українців

Підводні камені відкритого ринку праці в Германії для Українців.Германия блог: Ринок праці в Германії, підводні камні для Українців. Євген Черняк, коментуе настрої українців

У соцмережах в Україні в останні дні активно йде дискусія про вигоди роботи в Німеччині. Перша проблема в тому, що в ФРН українські дипломи цінуються на рівні туалетного паперу. Всі дипломи потрібно підтвердити на практиці.

Кваліфікацію або доведеться підтверджувати на місці, здаючи іспити, або зовсім переучуватися в німецьких освітніх установах за свої гроші. В іншому випадку, про пристойну роботі мріяти не доводиться.

Другий момент — високі податки і ціни.

Користувачі, які побували в Німеччині, пишуть, що після сплати ПДВ, знімання квартири або кімнати, а також витрат на харчування, від зарплати навіть в 2 тисячі євро майже нічого не залишається. «На руки після податків виходить близько 1,4 тисяч євро. Для життя в багатій Баварії цього мало. Хоча, наприклад, для Саксонії, цілком нормально ».

Чисельність населення України впаде до рівня 1950 року

Третім аргументом «проти» стали важкі умови праці.

Про те, що робота в полі передбачає незвичайну фізичну підготовку відомо давно. Однак робота доглядальницями у літніх німців або в лікарнях на посади медсестер не сильно легше. Володарі відповідного досвіду пишуть, що робота там чи не цілодобова. «Це вже домробітниця або навіть служниця, а коли ж хворим займатися або під таким приводом і шукають домрабиню?», — обурюються коментатори в соцмережах.

Незважаючи на всі страшилки, лейтмотивом на більшості українських форумах звучить думка «пора звалювати». На Україні середня зарплата в районі 300-400 євро.

Потім, багатьох приваблює можливість влаштувати життя в «нормальної багатій країні» з хорошою медициною, рівними дорогами і соціальними гарантіями.

Підприємець Євген Черняк, коментуючи настрої українців, зазначає: «Якщо український роботодавець запропонує навіть рівну зарплату на тлі всього того, що відбувається в Україні, будь-яка нормальна людина поїде і відвезе дітей».

Черняк додав, що з набранням чинності нового закону в Німеччині Україна спорожніє ще на 2 млн громадян, а то і більше. «Україна дуже скоро перетвориться на країну пенсіонерів і корупціонерів», — уклав він.

0 комментариев

Вы можете оставлять комментарии.