17 Jan 12:58 avatar

Імміграційний закон у Німеччині для Українців, з проф-тех освітою.

Новим законом у Німеччині хочуть стимулювати міграцію до країни людей із професійно-технічною освітою. Для українців які вже працюють у Польші, це можете стати новим кроком до більшого зарабітку.Германия блог: Імміграційний закон у Німеччині для Українців, з проф-тех освітою.Але для початку треба добре розібратись, як знайти роботу в Німеччині та хто там потрібний в першу чергу ?

Для чого запроваджують цей закон?

На практиці, коли є працівник з іншої 3-ї країни який подаеться на роботу, то працедавець має перевірити чи не мають інші кандидати на роботу приорітету. І тільки потім вже можливо брати особо на работу. Звичайно на це все потрібний час, а также може зявитись кандидат у процесі відбору. Тому працедавці особливо не ставили на меті займатись працевлаштуванням осіб з 3-х країн якщо професія не є висококваліфікованою.

З новим законом зміниться весь процесс як працевлаштування так і пошуку роботи. Раніше для того щоб знайти роботу вам потрібно було мати диплом про вищу освіту, а також його треба підтвердити в країні. 

Пів року, а саме 6 місяців такі люди могли на місці шукати собі роботу. 

Тепер можливостей для людей з проф-тех освітою стало більше, і вони можуть так само розпочинати пошук роботи.

Хто може шукати роботу в Німеччині?

Багато хто працював у Польші, задумався про те що так само по безвізу буде і в Німеччині. Але все не так сталось як гадалось, на справді не кожен охочий може почати працювати так як наприклад в Польші.

Зараз ця можливість стосується лише так званих рідкісних професій, тепер вона розширюється. Жодних рідкісних професій закон більше не визначає. Тобто не обов'язково бути ІТ-експертом чи іншим представником природничих чи технічних спеціальностей, де існує особливий дефіцит кадрів, аби іммігрувати в Німеччину.

Усе ж, і з новим законом залишається необхідність підтвердження здобутої за кордоном освіти в Німеччині. Як виглядає таке підтвердження? З нашої точки зору, ця перевірка становить суттєву перепону для імміграції кваліфікованих працівників, особливо з професійно-технічною освітою. У цих правилах з новим законом не змінюється нічого.

Процедура визнання освіти дуже складна і пов'язана з додатковими витратами. Нам це видається абсолютно неефективним.

Для вищої освіти ситуація не така проста як здається.

Болонський процес значно спростив порівняння освітніх ступенів, принаймні в Європі. Із професійно-технічною освітою ситуація виглядає дещо складніше. Особливо з огляду на так звану дуальну освіту в Німеччині (коли людина працює за фахом уже під час навчання. — Ред.) закордонна освіта часто не прирівнюється до німецької.

Перевіркою займаються торгово-промислові палати різних земель Німеччини та інші експерти. Враховується напрям, обсяг та структура здобутої освіти. Це складна процедура. Багато хто її не проходить. Крім того, людям часто бракує інформації. Адже спершу треба дізнатися, як проходить процедура.

Виходить так, що проходить цей шлях лише той, хто має доступ до певної інформації, має певні контакти. Водночас тут варто зазначити, що новий закон передбачає виняток для ІТ-професій. Тут достатньо практичних навичок, аби бути працевлаштованим, натомість формальна освіта неважлива.

Утім, як виглядатиме така перевірка на практиці, треба буде ще побачити.

Чи потрібна віза для пошуку роботи в Німеччині для Українців?

Цього конкретно в законі немає. Є лише те, що в'їзд до Німеччини для людей із професійно-технічною освітою з метою пошуку роботи має бути спрощено. Досі цю можливість мають лише люди з вищою освітою. Здебільшого охочий дійсно має подати заявку до консульства Німеччини, вказавши мету поїздки.

Це стосується, до речі, також і поїздок з метою пошуку місця навчання — не обов'язково з метою отримання вищої освіти, що можливо й зараз, але також і професійно-технічної.

Які ще заходи передбачає новий імміграційний закон? Тут можна назвати різні маркетингово-стратегічні заходи. Сюди належить інформаційна політика, а також популяризація вивчення німецької мови за кордоном, зокрема через розширення пропозиції "Ґете-Інститутів". Аби у країнах поза межами ЄС для охочих з'явилися можливості на високому рівні вчити німецьку також і за кордоном.

Віза на 6 місяців для пошуку роботи. Кому видадуть ?

Міністр праці ФРН Губертус Гайль запропонував видавати іноземцям без вищої освіти візи на шість місяців для пошуку роботи в Німеччині. В першу чергу йдеться про роботу з догляду за літніми людьми.

В агенстві праці, підрахували що найбіль гострою нестачею є працівники в свері по догляду за людьми похилого віку. Так як населення ЕС старіє швидше чим встигають народжувати, а также продовження віку достатньо високе. Виникає потреба по догляду за такими людьми.

Також потрібні працівники з проф-тех освітою,

  • Електрики, 
  • будівельники, 
  • зварювальники, 
  • механіки
  • інженери
  • ІТ спеціалісти.

 Доглядальники з-за кордону приїжджатимуть до Німеччини на півроку й шукатимуть тут роботу. Якщо їм це не вдасться, то після завершення цього часу вони повинні будуть повернутися — пропонує Міністр праці ФРН Губертус Гайль (Hubertus Heil). Він хотів би зробити весь процес якомога менш забюрократизованим.

Іноземці, які могли б таким чином шукати роботу в Німеччині, не матимуть права на отримання соціальних виплат, зазначив міністр.

0 комментариев

Вы можете оставлять комментарии.